بهترین خطای دید سال 2020 ارائه شد

بهترین خطای دید سال 2020 ارائه شد یک پلکان سه بعدی که ذهن انسان را فریب می دهد برنده مسابقه بهترین خطای دید سال ۲۰۲۰ شد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۲۰، همه ما به بعضی از اخبار جالب و سرگرم کننده یا حداقل بعضی از اخبار حواس پرت کننده از اخبار ناخوشایند سالجاری احتیاج داریم. حالا "مسابقه بهترین خطای دید یا توهم سال" برنده خویش را اعلام نموده است که یک طرح کاملاً گیج کننده است.
این خطای دید که "پلکان شرودر سه بعدی" نامیده می شود، از پلکانی برخوردار می باشد که وقتی ۱۸۰ درجه می چرخد، از هر دو طرف به یک شکل دیده می شود. این خطای دید مسحورکننده "پلکان کلاسیک شرودر" است که در سال ۱۸۵۸ توسط دانشمند آلمانی "هاینریش جی اف شرودر" منتشر گردید.
"پلکان شرودر" یک خطای دید در یک نقاشی دو بعدی است که یک پلکان را نشان داده است که از سمت چپ به راست به سمت پایین کشیده شده است، اما وقتی آنرا وارونه می نماییم، باز هم به همین شکل دیده می شود.
حالا سه بعدی کردن این مفهوم، آنرا به سطح دیگری برده است و سبب شده تا بعنوان بهترین خطای دید سال ۲۰۲۰ معرفی شود.


"کوکیچی سوگیهارا" پدید آورنده این خطای دید از دانشگاه "میجی" ژاپن می گوید: پلکان سنتی شرودر یک تصویر دو بعدی است که دارای دو تفسیر است که تفسیر اول یک پلکان رو به پایین از سمت چپ به راست است و تفسیر دوم را می توان به سادگی اگر تصویر را وارونه نماییم، مشاهده نماییم.
وی ادامه داد: حالا مدل سه بعدی آن هم دارای دو تفسیر است. تفسیر اول که یک پلکان رو به پایین را از سمت چپ به راست نشان داده است و تفسیر دوم وقتی آشکار می شود که پلکان را در محور افقی ۱۸۰ درجه بچرخانیم.
منبع:

1399/10/07
12:56:41
0.0 / 5
736
تگهای خبر: دانش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین