كشف منبع نشت هوای ایستگاه فضایی با برگ چای!

كشف منبع نشت هوای ایستگاه فضایی با برگ چای! خدمه ایستگاه فضایی بین المللی منبع نشت هوا در این ایستگاه را با استفاده از برگ چای مشخص می كنند و الان می دانیم كه می توان برای مشخص كردن نشت هوا در فضا از برگ چای هم استفاده نمود.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، در ماه آگوست بود که خبری در مورد نشت هوا در ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) گزارش شد و گفته شد که این نشت هوای غیرمعمول و البته خطرناک از سپتامبر 2019 در ایستگاه فضایی حادث شده است.
حالا آژانس فضایی روسیه معروف به "روسکاسموس"(Roscomos) اعلام نموده است که سرانجام خدمه این ایستگاه منبع نشت هوا را با استفاده از برگ های چای مشخص کرده اند!
فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی به برگ های شناور چای اجازه می دهند تا به جستجوی منبع نشت بروند، چون که آنها به علت شرایط ریزگرانش در هوا معلق می مانند و آرام آرام به سمت محل نشت هوا می روند و بدین ترتیب فضانوردان قادر به کشف منبع نشت هوا می شوند.
"آناتولی ایوانیشین" به منظور مشخص کردن محل نشت هوا، چند برگ چای را از یک کیسه چای را در محفظه ماژول سرویس "زوزدا"(Zvezda) که آشپزخانه، اتاق خواب و حمام بخش فضانوردان روسیه را در خود جای داده است، رها کرد.
سپس محفظه را بستند و دریچه های آنرا مهر و موم کردند و برگ های شناور شده چای را دنبال کردند و دیدند که برگ های چای به آرامی به سمت یک حفره کوچک در دیواره نزدیک به تجهیزات ارتباطی ماژول حرکت می کنند. این تمام مدرکی بود که آنها برای دانستن منبع نشت هوا نیاز داشتند.
در نهایت "روسکاسموس" گزارش داد که خدمه با استفاده از یک نوار چسب به نام کاپتون"(Kapton) این ترک را درز گرفته اند و هم اکنون، رئیس گروه کنترل عملیات ISS در حال تهیه برنامه ای برای مهر و موم دائمی محل نشت است.
همانطور که "روسکاسموس" اشاره کرده، نوار "کاپتون" فقط یک اقدام موقتی است که بزودی با یک مهر و موم دائمی بر روی محل نشت جایگزین می گردد.
منبع:

1399/08/01
21:18:37
5.0 / 5
1300
تگهای خبر: سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین