پیشرفت تعامل نور و ماده با تركیب مواد ۲بعدی و فیبرهای نوری

پیشرفت تعامل نور و ماده با تركیب مواد ۲بعدی و فیبرهای نوری به گزارش فیكس سرور یك گروه بین المللی از پژوهشگران در بررسی جدید خود توانستند با تركیب مواد دوبعدی و فیبرهای نوری، به پیشرفت هایی در زمینه تعامل نور و ماده برسند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از ادونسد ساینس نیوز، تعامل میان نور و ماده، به پیشرفت های علمی غیرمنتظره ای در چند سال قبل منجر شده و در زمینه ارتباطات به خصوص افزایش سرعت اینترنت و انتقال داده ها، توسعه سنسورهای پیشرفته و ابزار طیف بینی تأثیر داشته است. خیلی از پژوهشگران تلاش دارند راهبردهایی را ارائه نمایند که تعامل میان نور و ماده را می افزایند.
یک گروه بین المللی از پژوهشگران در بررسی جدیدی، نحوه ترکیب فیبرهای نوری را با مواد دوبعدی ارزیابی کرده اند و دریافته اند که این کار می تواند تعامل ماده و نور را افزایش دهد.
مواد دوبعدی که ضخامت آنها به اندازه یک اتم یا مولکول است، به مبحث مهمی در پژوهش های علمی تبدیل گشته اند. دلیل پیشرفت مواد دوبعدی این است که خصوصیت های بهتری در مقایسه با مواد حجیم تر دارند.
پژوهشگران در پروژه اخیر خود، مواد دوبعدی را که تعاملی قوی با نور دارند، با فیبرهای شیشه ای ترکیب کردند تا قابلیت های آنها را بالا برند. ترکیب این دو مولفه در گذشته به سختی انجام می گرفت و برای تولید در مقیاس بزرگ مناسب نبود.
پژوهشگران برای غلبه بر این مشکل، مواد دوبعدی چند لایه را با فیبرهای نوری از جنس سیلیکا ترکیب کردند. "فالک الینبرگر"(Falk Eilenberger)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ما برخلاف گذشته، از ورقه های با ضخامت ۰/۵ نانومتر استفاده نکردیم، بلکه آنها را مستقیما روی فیبر قرار دادیم. این روش کمک می نماید که بتوانیم مواد دوبعدی را به آسانی و در مقیاس بزرگ با فیبر ترکیب نماییم.
پژوهشگران با تحلیل و کنترل پارامترهای رشد توانستند شرایط مناسب را برای تولید این فیبرهای نوری هیبریدی تشخیص دهند. این روش معمولا برای تولید لایه های باریک و باکیفیت نیمه رسانا مورد استفاده قرار می گیرد.
دکتر "آنتونی جرج"(Antony George)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: این فیبرهای شیشه ای هیبریدی، بهترین نمونه از نوع خود در جهان هستند و تعامل میان نور و ماده را به صورت قابل توجهی به نمایش می گذارند.
این پژوهش، در مجله "Advanced Materials" به چاپ رسید.
منبع:

1399/07/20
14:23:51
5.0 / 5
1574
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین