اپل و گوگل با آمدن كرونا دست همكاری دادند

اپل و گوگل با آمدن كرونا دست همكاری دادند به گزارش فیكس سرور بنابر گزارش ها دو شركت ˮاپلˮ و ˮگوگلˮ قصد دارند با همكاری یكدیگر یك سیستم ردیابی كروناویروس توسعه دهند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، اپل و گوگل در تلاش هستند تا بتوانند به افراد اعلام كنند كه آیا در نزدیكی افراد مبتلا به بیماری كووید-۱۹ قرار دارند یا خیر.
برپایه پست وبلاگ گوگل، اپل و گوگل اعلام نمودند كه در حال تهیه یك سیستم جدید برای پیشگیری از شیوع بیشتر بیمای كووید-۱۹ هستند كه به كاربران كمك می نماید تا داده ها را از راه انتقال "بلوتوث كم انرژی" (Bluetooth Low Energy) و سایر برنامه های تأیید شده توسط سازمان های بهداشتی با یكدیگر به اشتراك گذارند.
سیستم ردیابی جدید از ارتباطات با برد كوتاه از راه بلوتوث برای ایجاد شبكه های داوطلبانه استفاده می نماید كه افرادی كه هر كاربر به تازگی با آنها در تماس بوده است را ردیابی می كند و داده های گسترده را بر روی تلفن هایی كه با یكدیگر نزدیك بوده اند بایگانی می كند. همینطور برنامه هایی كه توسط مقامات بهداشت عمومی عرضه شده است، دسترسی كامل به داده ها دارند و كاربرانی كه برنامه ها را بارگیری می كنند، در صورت مبتلا شدن به بیماری كووید-۱۹ می توانند در آنجا اعلام كنند. سیستم ردیابی جدید همینطور به افرادی كه آنها را بارگیری كرده اند اخطار می دهد كه آیا با یك فرد آلوده در تماس نزدیك بوده اند یا خیر.
گوگل و اپل در صورت اجازه مقامات بهداشت، رابط برنامه نویسی كاربردی مشترك خویش را در اواسط ماه معرفی می كنند. رابط برنامه نویسی نرم افزار كاربردی یا ای پی آی(API) یا به صورت خلاصه رابط برنامه نویسی، رابط بین یك كتابخانه یا سیستم عامل و برنامه هایی است كه از آن تقاضای سرویس می كنند. در ماه های آینده، دو شركت مذكور بر روی توسعه یك سیستم قابلیت ردیابی كاربری كار خواهند كرد كه این امكان را برای كاربران فراهم می آورد تا تصمیم بگیرند كه آیا مایل هستند اطلاعات بهداشتی خویش را در بین برنامه های گسترده تری به اشتراك گذارند یا خیر.
به قول ورج، این سیستم سیگنال های تلفن های مجاور را در فواصل پنج دقیقه دریافت می كند و اتصالات بین آنها را در یك پایگاه داده بزرگ ذخیره می كند. اگر آزمایش بیماری كووید-۱۹ كاربر مثبت باشد می تواند به اپلیكیشن بگوید كه به این بیماری مبتلا شده و این سیستم هم به كلیه كاربران دیگری كه تلفن های آنها طی چند روز گذشته در نزدیكی این فرد بوده اطلاع می دهد. در این سیستم حریم خصوصی و امنیت كاربران حفظ می شود.1399/01/23
20:33:35
5.0 / 5
2859
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین