معضلی نگران كننده تر از كروناویروس

معضلی نگران كننده تر از كروناویروس به گزارش فیكس سرور حجم چشم گیر زباله های غیر قابل بازیافتی كه در اثر شیوع كروناویروس به جا می مانند، مشكلی است كه هم اكنون حتی از كروناویروس هم نگرانی بیشتری به همراه دارد.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از ورج، زباله هایی كه عفونت بدن بیماران مبتلا به كروناویروس را به همراه دارند، هم اكنون نگرانی بزرگتری نسبت به كروناویروس به شمار می روند. بیماران و كسانی كه در مراكز درمانی فعالیت دارند، تجهیزات غیرقابل بازیافت پزشكی همچون ماسك را به سرعت استفاده می نمایند و حجم قابل توجهی، از زباله های خطرناك را به جا می گذارند.
میزان زباله های ناشی از كروناویروس به حدی زیاد است كه مقامات ووهان علاوه بر ساخت بیمارستان، ناچار شدند تاسیساتی هم برای بازیافت زباله های پزشكی بسازند.
افزایش زباله های پزشكی، در حال تغییر دادن محیط زیست است و چالش های بزرگی را به همراه دارد. در هر حال پژوهشگران تلاش دارند كه این شرایط را مدیریت كنند. آنها باور دارند كه می توان در مورد زباله های پزشكی ناشی از كروناویروس، مانند همه زباله های پزشكی معمولی تصمیم گرفت. این زباله ها را می توان توسط بخش های سلامت و محیط زیست مدیریت كرد تا به كارخانه های مربوطه منتقل شوند و به محیط زیست لطمه ای نزنند.
نكته نگران كننده دیگری كه در مورد زباله های پزشكی ناشی از كروناویروس وجود دارد، این است كه زباله ها می توانند عاملی برای انتقال بیماری باشند؛ بدین ترتیب كسانی كه مسئول جمع آوری این زباله ها هستند، همواره در خطر مبتلا شدن به بیماری قرار دارند. پژوهشگران باور دارند كه جمع آوری و بسته بندی درست این زباله ها می تواند میزان چنین خطراتی را كم كند. تجهیز این افراد به ماسك، دستكش و لباس های مخصوص می تواند آنها را از خطر مبتلا شدن به بیماری حفظ كند.
با این همه باید توجه داشت كه چنین بحران هایی در این شرایط رو به افزایش است و همه جهان را تحت تأثیر قرار می دهد.1399/01/08
14:23:25
5.0 / 5
3621
تگهای خبر: پژوهش , سئو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین