كروناویروس چگونه سلول های انسان را آلوده می كند؟

كروناویروس چگونه سلول های انسان را آلوده می كند؟ به گزارش فیكس سرور محققان چینی دریافته اند كه كروناویروس جدید چگونه سلول های انسانی را آلوده می كند و این یافته ها در مورد چگونگی اتصال كروناویروس به سلول های انسانی به احتمال زیاد می تواند در طراحی داروهای ضد ویروس یا یك واكسن كمك نماید.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، محققان چینی كشف كرده اند كه كروناویروس جدید چگونه به سلول های انسانی متصل می شود و آنها را آلوده می كند و این یافته ها به پیشرفت روش های تشخیص ویروسی و درمان های بالقوه ضد ویروسی كمك خواهد نمود.
كروناویروس از راه آنزیم "ACE2" به سلول های انسانی می چسبد
محققان در چین از فرآیندی به نام "میكروسكوپ الكترونی كرایو"(cryo-EM) استفاده كردند و دریافتند كه كروناویروس جدید با استفاده از یك گلیكوپروتئین به نام "SARS-CoV-2 spike" یا "S" كه به پروتئین غشای سلول یعنی "آنزیم 2 مبدل آنژیوتانسین"(ACE2) متصل می شود، وارد سلول های انسانی می شود.
"میكروسكوپ الكترونی كرایو"(cryo-EM) یك نوع از "میكروسكوپ الكترونی عبوری"(TEM) است كه در آن، نمونه مورد مطالعه در برودت(به طور كلی در دمای نیتروژن مایع) بررسی می شود. روز به روز بر اهمیت و ارزش این روش تصویربرداری زیست شناسی ساختاری افزوده می گردد.
گلیكوپروتئین هم تلفیقی از پروتئین و كربوهیدرات است. پروتئینی كه با زنجیره های كوچك اولیگوساكارید(قند) گلیكوزیله شده ولی محتوی اسید فسفریك، پورین یا پیریمیدین نیست.
از طرفی "آنزیم ۲ مبدل آنژیوتانسین"(Angiotensin-converting enzyme 2) یا به اختصار "ACE2"، یك اگزوپپتیداز است كه باعث تبدیل آنژیوتانسین ۱ به یك آنژیوتانسین ۹–۱(9 پپتیدی) یا تبدیل آنژیوتانسین ۲ به آنژیوتانسین ۷–۱ می گردد. این آنزیم اثرات مستقیمی بر عملكرد قلب دارد و بیشتر در لایه داخلی رگ های خونی، قلب و كلیه ها بیان می شود.
وقتی كروناویروس یك سلول انسانی را آلوده می كند، پروتئین "S" به زیر واحدهای "S1" و "S2" تقسیم می شود. "S1" دامنه اتصال-گیرنده(RBD) را در خود جای داده است كه بدین سان "كووید-19" می تواند مستقیماً به دامنه پپتیداز(PD) در " ACE2" متصل شود. تصور می شود "S2" سپس در هم جوشی سلولی نقش ایفا می كند.
بنابراین است كه محققان چینی از "میكروسكوپ الكترونی عبوری"(Cryo-EM) برای ترسیم ساختار "ACE2" در حالیكه به یك انتقال دهنده اسید آمینه به نام "B0AT1" پیوسته بود، استفاده كردند.
دانشمندان همینطور دریافتند كه "كووید-19" چگونه امكان دارد به ساختار پیچیده دیگری بنام "ACE2-B0AT1" وصل شود.
مطالعه جدید امكان دارد به ایجاد داروی ضد ویروس یا یك واكسن كمك نماید.
هیچكدام از این ساختارهای مولكولی قبلاً و تابحال شناسایی نشده بودند و الان به احتمال زیاد در تولید داروهای ضد ویروس یا حتی یك واكسن كه قادر به مهار كروناویروس با هدف قرار دادن "ACE2" باشد، كمك خواهند كرد.
این مطالعه همینطور نشان داد كه "ACE2" باید در یك فرایند مولكولی قرار بگیرد كه در آن با یك مولكول همسان دیگر متصل شود تا بتواند فعال یا به عبارتی عفونی یا مسری شود. مولكول حاصل می تواند همزمان دو مولكول "كووید-19 پروتئینS " را به هم وصل كند.
دانشمندان همینطور روش های اتصال متفاوت "SARS-CoV-2 RBD" را نسبت به نحوه اتصال سایر ویروس های هم خانواده آن بررسی كردند كه نشان داد چگونه تغییرات ظریف در دنباله اتصال مولكولی سبب می شود ساختار كروناویروس قوی تر شود.
دانشمندان نتیجه گرفتند كه تحقیقات آنها می تواند به تلاشهای جهانی برای طراحی آنتی بادی های جدید سفارشی شده برای هدف قرار دادن "ACE2" یا دیگر پروتئین های كروناویروس كه مانع از آلودگی به كروناویروس می شود، كمك نماید.1398/12/22
14:59:42
5.0 / 5
3188
تگهای خبر: دانش , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین