به مناسبت ۴ فوریه روز جهانی سرطان

سرطان نباید به حكم اعدام تبدیل گردد

سرطان نباید به حكم اعدام تبدیل گردد فیكس سرور سرطان نباید به حكم اعدام تبدیل گردد


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، چهارمین روز ماه فوریه، "روز جهانی سرطان" نامگذاری شده است. هدف از نامگذاری این روز، كوشش برای افزایش آگاهی در مورد سرطان و همینطور پیشگیری، تشخیص بموقع و درمان آن است.
"سازمان جهانی بهداشت"(WHO) هم اكنون، ضرورت پیشرفت خدمات مربوط به سرطان را در كشورهای كم درآمد و كشورهایی كه درآمد متوسطی دارند، بیان می كند. این سازمان اخطار می دهد كه اگر روند معمول ادامه پیدا كند، جهان با افزایش ۶۰ درصدی بیماران مبتلا به سرطان در دو دهه آینده رو به رو خواهد شد. بیشترین افزایش یعنی حدود ۸۱ درصد آن هم در كشورهای كم درآمد و درآمد متوسط رخ خواهد داد كه هم اكنون كمترین میزان نجات را دارند.
دلیل عمده این موضوع، این است كه چنین كشورهایی، كمترین منابع سلامت برای مقابله با بیماری های عفونی و بهبود سلامت كودكان در اختیار دارند و مراكز خدمات آنها هم فاقد تجهیزات لازم برای پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان هستند. در سال ۲۰۱۹، بیشتر از ۹۰ درصد كشورهایی كه درآمد بالایی دارند، گزارش دادند كه خدمات درمانی كامل را برای درمان سرطان، در اختیار عموم مردم آنها قرار دارد.
دكتر "رن مینگوتی"(Ren Minghui)، از اعضای سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: این یك بانگ بیداری برای همه ما در زمینه مقابله با نابرابری های غیر قابل قبولی است كه بین خدمات درمانی مربوط به سرطان در كشورهای ثروتمند و فقیر وجود دارد. اگر مردم به سیستم های ابتدایی مراقبت دسترسی داشته باشند، امكان تشخیص بموقع سرطان و درمان موثر آن وجود خواهد داشت. سرطان نباید به یك حكم اعدام برای همه مردم و در همه كشورها تبدیل گردد.
پیشرفت در كشورهای فقیر هم، امكان پذیر و قابل دستیابی است. سازمان جهانی بهداشت و "مركز جهانی تحقیقات سرطان"(IARC)، امروز دو گزارش را در واكنش به درخواست برای پژوهش بیشتر، سیاست گذاری و برنامه ریزی برای بهبود كنترل سرطان منتشر نموده اند.
دكتر "تدروس آدانوم گبریسوس"(Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus)، از اعضای سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: این امكان وجود دارد كه با شناسایی مناسب ترین علم برای شرایط هر كشور، حداقل هفت میلیون زندگی در دهه آینده حفظ شود.
سازمان جهانی بهداشت، طیف گسترده ای از مداخله های تثبیت شده برای جلوگیری از موارد جدید سرطان را مشخص كرده است كه كنترل مصرف تنباكو برای جلوگیری از ۲۵ درصد مرگ های ناشی از سرطان، واكسیناسیون در مقابل هپاتیت ب برای جلوگیری از سرطان ریه، واكسیناسیون "اچ پی وی"(HPV) برای از بین بردن سرطان دهانه رحم، بررسی و درمان و همینطور به كار گرفتن روش های مداخله برای مدیریت موثر سرطان را شامل می شوند.
دكتر "الیزابت ویدرپس"(Elisabete Weiderpass)، مدیر مركز جهانی تحقیقات سرطان اظهار داشت: در ۵۰ سال گذشته، شاهد پیشرفت های قابل توجهی در زمینه پیشگیری و درمان سرطان بوده ایم. مرگ و میر ناشی از سرطان، در این سال ها كاهش یافته است. كشورهای پردرآمد، برنامه های بسیاری را برای پیشگیری، تشخیص بموقع و بررسی تصویب كرده اند كه به درمان بهتر منجر شده و میزان مرگ و میر ناشی از سرطان را بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵، تا ۲۰ درصد كاهش داده است اما كشورهای كم درآمد فقط پنج درصد كاهش در مرگ و میر ناشی از سرطان داشته اند. هدف ما این است كه همه به صورت یكسان از این مزایا برخوردار شوند.
كشورها با این چالش رو به رو خواهند شد كه درمان هایی را انتخاب كنند كه با استفاده از آنها، میان هزینه، كارآیی و تأثیر، تعادل برقرار شود. وظیفه هر دولتی این است كه درمان های مناسب و نوین را برای سرطان عرضه نماید كه تأثیر و كارآیی لازم را داشته باشند.1398/11/16
15:00:03
5.0 / 5
4709
تگهای خبر: پژوهش , خدمات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین