بازسازی اعصاب صدمه دیده با روشی نوین

بازسازی اعصاب صدمه دیده با روشی نوین به گزارش فیكس سرور پژوهشگران ˮدانشگاه پیتسبرگˮ(University of Pittsburgh) آمریكا با استفاده از ˮراهنمای زیست فروپاشˮ(Biodegradable Guide) اعصاب صدمه دیده را باردیگر بازسازی كرده اند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، بیشتر از ۲۰ میلیون آمریكایی از صدمه عصبی رنج می برند كه منجر به ناتوانی هایی همچون ناتوانی در راه رفتن می شود.
سلول های بنیادی و اهدای اعصاب امروزه بعنوان مواردی برای جایگزینی اعصاب صدمه دیده مورد استفاده قرار می گیرند، اما این عمل فقط سبب بازگشت عملكرد بعضی از اندام های آنها می شود.
محققان دانشكده پزشكی دانشگاه پیتسبرگ در تلاش بودند تا آنرا تغییر دهند و یك راهنمای عصبی بوجود آورده اند كه ۸۰ درصد كنترل حركتی را در شست انگشتان چهار میمون برگردانده است.
این مطالعه به رهبری "كیسی مارا"(Kacey Marra)، استاد جراحی پلاستیك دانشگاه پیتسبرگ انجام شد و وی یك راهنمای عصبی زیست فروپاش تهیه كرد كه با "پروتئین تقویت كننده رشد" (growth-promoting protein) پر شده است.
پروتئین ها می توانند بخش های طولانی اعصاب صدمه دیده را بازسازی كنند كه این كار احتیاج به پیوند سلول های بنیادی یا اهدای اعصاب را از بین می برد. راهنمای اعصاب مذكور روی چهار میمون كه دارای شكاف عصبی ۲ اینچی در قسمت جلوی دست خود بودند، آزمایش شده بود.
"مارا" و تیمش می خواهند در آینده راهنمای عصبی وی را در انسان آزمایش نمایند و الان در حال همكاری با سازمان غذا و دارو برای انجام نخستین آزمایش بالینی بر روی انسان هستند. البته محققان خاطرنشان كردند بازسازی مجدد عصب ها توسط این راهنما یك سال به طول انجامیده است.
یافته های این مطالعه در مجله "Science Translational Medicine" منتشر گردید.1398/11/08
21:03:13
5.0 / 5
4278
تگهای خبر: پژوهش , دانش , دانشگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین