ساخت دستگاهی برای تشخیص مصرف ماریجوانا

ساخت دستگاهی برای تشخیص مصرف ماریجوانا به گزارش فیكس سرور محققان آمریكایی دستگاهی ساخته اند كه علاوه بر تشخیص مصرف ماریجوانا، میزان مصرف این ماده را هم شناسایی می كند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، اصولا آزمایش مصرف الكل كار بسیار ساده ای است و با استفاده از تنفس فرد می توان به مصرف و یا عدم مصرف الكل فرد پی برد.
ولی تایید مصرف ماده مخدر ماریجوانا كار پیچیده ای است. بنابراین دانشمندان دستگاهی ساخته اند كه این پیچیدگی را برطرف می كند.
محققان دانشگاه " پیتسبرگ "( Pittsburgh) آمریكا دستگاهی تنفسی ساخته اند كه می تواند میزان " تتراهیدروكانابینول"( THC) را اندازه گیری نماید. این ماده شیمیایی تركیب غالب روانگردان در ماریجوانا است.
هم اكنون، آزمایش مصرف این ماده مخدر با استفاده از تست خون و ادرار انجام می شود. ولی این آزمایش در مورد اینكه فرد به تازگی تحت تاثیر این ماده مخدر بوده یا خیر، چیزی مشخص نمی كند.
ولی دستگاهی كه محققان آمریكایی ساخته اند، از نانولوله های كربنی استفاده می نماید كه به مولكول های" تتراهیدروكانابینول" می چسبند.
هدف استفاده از نانولوله های كربنی تعیین تركیبات این ماده مخدر با دقتی بسیار بالاست.
"سین هوانگ" محقق ارشد پروژه اظهار نمود: نانولوله های كربنی نیمه هادی كه ما در این دستكاه استفاده كردیم، تا چند سال پیش در دسترس نبودند.


وی افزود: ما از "یادگیری ماشین" استفاده كردیم تا به دستگاه بیاموزیم كه وجود ماده " تتراهیدروكانابینول" را شناسایی كند.
این تشخیص در حالی انجام می شود كه اگر فرد مواد دیگری مانند الكل هم مصرف كرده باشد، باز دستگاه بتواند مصرف ماریجوانا را تعیین كند.
تیم تحقیقاتی پروژه معتقدند كه روش آنها بهترین راه برای تشخیص وجود " تتراهیدروكانابینول" به حساب می آید.
آزمایش نمونه اولیه این دستگاه نشان داده است كه می تواند وجود " تتراهیدروكانابینول" را از موادی چون دی اكسید كربن، آب، اتانول، متانول و استون را متمایز كند.
محققان پروژه اعلام كردند، شاید این دستگاه هنوز سیستم كاملی نداشته نباشد، ولی گامی رو به جلو است.1398/06/19
11:50:03
5.0 / 5
4215
تگهای خبر: دانشگاه , دستگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین