حاشیه های اینترنتی ایران

حاشیه های اینترنتی ایران فیكس سرور: در روزهای آخر حضور محمود واعظی در وزارت ارتباطات، طرح های در دست بررسی در این وزارتخانه یكی پس از دیگری تكمیل و رونمایی گردیده و مهمترین اخبار این هفته را به خود اختصاص داده است.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، این هفته نخستین پارك علم و فناوری تخصصی كشور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور وزرای ارتباطات و علوم و استاندار البرز افتتاح شد.پارك علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات علاوه بر زیرساختهای قانونی مطرح در قوانین كشوری كه به شركتهای فناور مستقر در پارك حق استفاده از مزایای منطقه آزاد را می دهد تا از زیر ساخت های مالی، ارتباطاتی و آزمایشگاه های مدرن برخوردار شوند. این پارك علم و فناوری در زمینی به وسعت ۲۴ هكتار در كیلومتر ۲۶ بزرگراه تهران - كرج واقع شده است.
برخی سرورهای تلگرام به ایران منتقل شدوزیر ارتباطات در این هفته در سخنانی اعلام كرد كه در نتیجه جلساتی كه با مدیران تلگرام داشتیم، برخی از سرورهای این شبكه اجتماعی به كشور منتقل شده است.محمود واعظی با اشاره به برگزاری جلسات فشرده با مدیران تلگرام درباره انتقال سرورهای آن به ایران گفت: در نتیجه جلساتی كه با مدیران تلگرام داشتیم، برخی از سرورهای این شبكه اجتماعی به كشور منتقل شده و قرار است در آینده نزدیك این شركت، شبكه توزیع یا انتقال محتوا یا CDNهای خود را نیز به ایران منتقل كند.واعظی با بزرگ توصیف كردن موضوع ورود سرورهای تلگرام به كشور نسبت به ادامه مذاكرات با مدیران تلگرام ابراز امیدواری كرد.
واكنش مدیرعامل تلگرام به خبر انتقال سرورها به ایراندر شرایطی كه موضوع انتقال سرورهای تلگرام به ایران مدتی است توسط مسئولان ارتباطی و قضایی كشور مطرح شده، پس از آنكه مقام عالی وزارت ارتباطات از انتقال سرورهای تلگرام سخن گفت، اما مدیر عامل این شركت در توییتر خود مطلبی نوشت كه بر اساس آن ظاهرا این شركت با استفاده از CDNهای مستقر در ایران برای افزایش سرعت دانلود موافقت كرده است و نه انتقال سرورها به صورت كامل.
اظهارات مدیر تلگرام درست استپس از آن، وزیر ارتباطات با تاكید بر این كه تلگرام تكذیب كرده كه دولت ایران برای دخالت، تقاضای انتقال سرورهای این شبكه اجتماعی را داشته است، بیان كرد: هیچ كس انتقال سرورها برای قرار گرفتن سی دی ان در آنها و در جهت انتقال اطلاعات كانال های پرظرفیت را تكذیب نكرده است.محمود واعظی در حاشیه رونمایی از فاز اول دولت الكترونیك و دولت همراه، گفت: هر كسی از سرور برداشتی دارد؛ این موضوع كه اینجا گفتند تلگرام سرورهای خود را به ایران منتقل كرده كه ایران بتواند آن را فیلتر كند و به اطلاعات آن دسترسی داشته باشد و دخالت كند، به درستی توسط مدیرعامل تلگرام تكذیب شده است، اما آن چیزی كه ما به آن اشاره كردیم و براساس توافق انجام می شود، این است كه سرورها به ایران منتقل شده برای این كه سی دی ان در آن قرار بگیرد تا كانال های پرظرفیت و پرمصرف به جای این كه به خارج بروند و برگردند، اطلاعات در همین داخل با سرعت و كیفیت بالا منتقل شود و هیچ كس این موضوع را تكذیب نكرده است.
از حذف كاغذ و پرینتر تا اینترنت ۱۰۰ مگابیتی برای خانواده هابرات قنبری در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینكه مخابرات باید طی ۱۰ سال آینده فیبر نوری داشته باشد و شبكه اش نیز IP شود، اظهار كرد: مخابرات ناگزیر است شبكه جدید خود را بر مبنای فیبرنوری راه اندازی كند كه سرعت بالای ۳۰ مگ و ۵۰ و ۱۰۰ مگابیتی را به خانواده ها ارائه دهد؛ همچنین شبكه خود را به IP (زیرساخت اینترنت پروتكل) تبدیل كند و سایر شركت های FCP نیز باید به همین سمت بروند.قنبری با اشاره به موانع هوشمندسازی مدارس اظهار كرد: مشكل ما برای هوشمندسازی مدارس این است كه نمی دانیم مقصود خریدن تجهیزات است و یا بردن سرویس ها؛ تلقی ما این است كه در هوشمندسازی مدارس تنها تجهیزات مورد نیاز نیست بلكه زیرساخت از جمله سرویس ها و خدمات آموزشی هم مدنظر است. قرار نیست وقتی در یك مدرسه آموزش از راه فضای مجازی وجود دارد، دیگر كتاب وجود داشته باشد.معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات ادامه داد: امیدواریم با توجه به تكالیفی كه در برنامه ششم نوشته شده، این كار عملی شود. درخصوص هوشمندسازی مدارس جدا از موضوع بودجه، بحث تفكر هم اهمیت دارد. روزی كه دانش آموزان امتحانات را پشت كامپیوتر انجام دهند و دیگر ورقه ای تصحیح نشود، در واقع كاغذ و پرینتر از مدرسه ها حذف شود، یعنی هوشمندسازی انجام شده است.
برنامه ای برای كاهش تعرفه در مخابرات نداریمرییس هیأت مدیره شركت مخابرات ایران در پاسخ به اینكه آیا مخابرات برنامه ای برای كاهش تعرفه دارد، اظهار كرد: ما برای كاهش تعرفه مخابرات برنامه ای نداریم، اما برای بالا بردن كیفیت و سرعت و بسته ها و خدمات جدید برنامه داریم. كیفیت و سرعت خدمات باید هر سال افزایش پیدا كند.
تعرفه های ایرانسل برای حجاج اعلام شداین هفته ایرانسل اعلام كرد كه در ایام حج، روزانه ۱۰ مگابایت اینترنت هدیه به زائران خانه خدا ارائه می دهد.بنا بر اعلام اپراتور دوم تلفن همراه، مشتركان این اپراتور كه سال جاری به حج مشرف می شوند، می توانند با شماره گیری كد دستوری #۸*۱۱۱* از ۱۰ مگابایت اینترنت رایگان روزانه استفاده كنند.
كاهش تعرفه ارتباطی حجاج/ ۵۴۹ تومان به ازای هر دقیقهتعرفه مكالمه، پیامك و اینترنت همراه مشتركان همراه اول در كشور عربستان كاهش یافت.اداره كل ارتباطات شركت ارتباطات سیار ایران اعلام كرد با آغاز مراسم حج تمتع، از روز یكشنبه ۸ مرداد در عربستان، تعرفه مكالمه ۷۲ درصد و تعرفه پیامك و اینترنت همراه برای حجاج همراه اول تا ۹۲ درصد كاهش یافت.در این طرح تعرفه مكالمات دریافتی، داخلی و با ایران و همچنین اینترنت همراه و پیامك های ارسالی كاهش یافته است. بدین ترتیب تعرفه مكالمات داخلی و با ایران به ازای هر دقیقه از ۲۰۰۰ تومان به ۵۴۹ تومان و مكالمه دریافتی از ۲۰۰۰ تومان به ۶۴۹ تومان رسیده است.
فاز اول دولت الكترونیك رونمایی شد/ ۴۴۰ خدمت آماده بهره برداریوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این هفته پس از افتتاح فاز اول دولت الكترونیك، با اشاره به مشاركت ۵۱ دستگاه دولتی با ۴۴۰ خدمت، از بهره برداری فاز دوم دولت الكترونیك در دهه فجر سال جاری خبر داد.واعظی گفت: از ۱۱ شهریورماه سال ۱۳۹۳ نقشه راه دولت الكترونیكی به ما ابلاغ شد و بر این اساس دو نهاد رسمی كشور یعنی شورای عالی اداری و شورای عالی فناوری اطلاعات براساس نقشه راه وظایف خود را انجام داده اند.
نسخه موبایلی دولت همراه آغاز به كار كردرییس سازمان فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح نسخه موبایلی دولت همراه، با اشاره به نیاز به سلامت اداری، چابك سازی، شفافیت و كاهش هزینه ها در كشور، گفت: در این راستا دولت الكترونیكی با ۱۴ خوشه در كشور شروع به فعالیت كرده است و از امروز نسخه موبایلی آن تحت عنوان دولت همراه آغاز به كار می كند.نصرالله جهانگرد همچنین اظهار كرد: در حال حاضر دولت الكترونیك به عنوان یك خدمت نوین در كشور آغاز می شود و در این چهار سال تلاشی برای بهره برداری آن صورت گرفته است.
افتتاح مركز داده شماره یك دولتمركز داده شماره یك دولت اواخر این هفته توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و در سازمان فناوری اطلاعات رونمایی شد.رضا باقری اصل - معاون دولت الكترونیك سازمان فناوری اطلاعات - درباره عملكرد و كارایی این مركز داده، گفت: بر اساس تكلیف ماده ۴۶ قانون برنامه پنجم توسعه، یكی از اقدامات مهم وزارت ارتباطات در این دوره، راه اندازی مراكز داده بود كه امروز ما شاهد افتتاح مركز داده شماره یك دولت هستیم.
شرایط رفع فیلتر یوتیوب در دانشگاه ها اعلام شدمعاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اعلام شرایط رفع فیلتر یوتیوب و بلاگ اسپات در دانشگاه ها با نظر دادستان كل كشور خبر داد.محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود، با اشاره به پیگیری برای رفع فیلتر دو سرویس اینترنتی برای كاربران دانشگاهی نوشت: امروز پس از پیگیری های انجام شده در خصوص رفع فیلتر یوتیوب و بلاگ اسپات در دانشگاه ها، با نظر مساعد دادستان محترم كل كشور، شرایط رفع فیلتر این سرویس ها در دانشگاه های كشور طی نامه ای به ما اعلام شد.
قیمتهای جدید اینترنت اعلام شداین هفته همچنین معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اعلام تصویب مصوبه جدید كاهش تعرفه اینترنت، با تاكید بر عرضه اینترنت با سیاست مصرف منصفانه و ارائه سرعت حداقل ۵۱۲ كیلوبیت بر ثانیه گفت: اپراتورها بسته به شرایط و در حوزه رقابتی می توانند اینترنت داخلی را تا ۱۰ برابر حدود تعیین شده ارائه دهند.صادق عباسی شاهكوه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به ارائه اینترنت بر مبنای سرعت به جای حجم گفت: تاكنون اینترنت در بخش ثابت و ADSL به این شكل بود كه مردم حجم خریداری می كردند و برای هر گیگابایت ۳۰۰۰ تومان می دادند كه البته با افزایش حجم این قیمت كاهش می یافت. این سیاست اكنون تغییر كرده و از این پس به جای اینكه افراد حجم خریداری كنند، سرعت را خریداری می كنند.وی درباره نحوه تعرفه اینترنت اظهار كرد: كاربران ماهانه ۱۰ گیگابایت اینترنت بین الملل و دو برابر آن اینترنت داخلی خواهند داشت. هزینه اینترنت تا دو مگابیت ۲۰ هزار تومان، از ۲ تا ۶ مگابیت ۳۵ هزار تومان، از شش تا حدود ۲۰ مگ ۵۰ هزار تومان است. برای كسانی كه در حال حاضر مصرف پایین دارند، برای اینكه احساس گران شدن نكنند، نیز سطح ۱۰ هزار تومانی تعریف كردی l كه شامل ۳ گیگابایت اینترنت بین الملل و ۶ گیگابایت داخلی است.
سامانه كارپوشه ایرانیان افتتاح شددر آخرین روز كاری هفته جاری سامانه كارپوشه ایرانیان هم با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مركز تجزیه و مبادلات شركت پست افتتاح شد.كارپوشه ملی ایرانیان در راستای دسترسی آزاد به اطلاعات ایجاد شده است به این صورت كه برای هر شخص ایرانی طبق قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، كارپوشه ای ایجاد شده است. مردم ثبت نام كرده و سپس به كارپوشه خود دسترسی پیدا می كنند. مصوبه كارپوشه در جلسه شورای اجرایی سازمان فناوری اطلاعات تصویب شده بود.این مصوبه فراهم كننده زمینه تحقق ایجاد یك بستر امن و یكتا و قابل اعتماد برای مبادلات كاغذی اسناد میان مردم و دولت اعلام شده و به گفته مسوولان، در این طرح، بستری فراهم می شود تا در فاز اول، دستگاه های اجرایی بتوانند در كارپوشه هر فرد ایرانی، بازخوردهای دولت از اطلاعات، اسناد و مدارك و همچنین خروجی فعالیت ها را ارسال كنند. همچنین مردم می توانند از كارپوشه خود، نتیجه خدماتی را كه می خواهند از دستگاه ها بگیرند، شامل مجوزها، اسناد، مدارك و پیگیری آن ها را انجام دهند.
اجرای مصوبه تعرفه جدید اینترنت را متوقف كنیدمعاون وزیر ارتباطات از درخواست خود از وزیر ارتباطات برای توقف موقت اجرای مصوبه تعرفه جدید اینترنت تا بررسی بیشتر به دلیل اعتراضات مشتركین خبر داد.به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی - مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت - روز چهارشنبه در صفحه اینستاگرامش اعلام كرده با توجه به اعتراضات و نیز اینكه اطلاع دارم كه تمام تلاش صورت گرفته برای مصوبه جدید، رضایت مردم بوده است، با ارسال نامه ای از دكتر واعظی خواستم مصوبه جدید تعرفه تا بررسی بیشتر متوقف گردد. امیدوارم موافقت نمایند.
 

1396/05/13
17:56:43
5.0 / 5
6165
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین