رئیس قوه قضاییه در جمع علما و روحانیون كردستان:

روحانیت پایین ترین رقم دریافتی حقوق را در كشور دارد

روحانیت پایین ترین رقم دریافتی حقوق را در كشور دارد به گزارش فیكس سرور رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: هاضمه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی مطلقا فساد را نمی پذیرد و اجازه نمی دهد فساد در هیچ كجا لانه كند.به گزارش فیكس سرور به نقل از قوه قضاییه، آیت الله رئیسی در جمع علما و روحانیون استان كردستان، اظهار نمود: رصدكنندگان علم و دانش در جامعه، دیده بانانی هستند كه نمی گذارند ساحت دین به تحجر و التقاط و تفكرهای تكفیری آلوده شود و دین و افكار عمومی جامعه را از هرگونه انحراف حفظ می كنند.

وی با اشاره به اینكه امروز دین در معرض هجوم دشمن قرار گرفته است، اضافه كرد: در سایت ها، رسانه های مجازی و در عرصه ‎های مختلف تلاش می كنند كه در دل مردم شبهه ایجاد كنند و مردم را با تردید مواجه نمایند.

رئیس قوه قضاییه خطاب به علما و روحانیون استان كردستان تصریح كرد: بر شما و بر همه عالمان است كه برای افزون كردن معنویت جامعه، پیشبینی آنچه كه دشمن دارد انجام می دهد و جلوگیری از آنچه دشمن به دنبال تحقق آن است تلاش كنند و ایمان و معنویت برای جامعه سرمایه بزرگی است.

رئیسی با اشاره به اینكه امروز نظامی بر مبنای دین و آموزه های دینی برگزار شده است، اظهار نمود: این نظام باید بعنوان نظام مبتنی بر چهار اصل اساسی اقامه صلاة، ایتای زكات، امر به معروف و نهی از منكر باشد و مطلقا در این جامعه فساد چه در زندگی فردی و چه در زندگی اجتماعی، قابل پذیرفتن نیست.

وی افزود: هاضمه این نظام فساد نمی پذیرد، چون هاضمه نظام بر حق قرار داده شده است.

رئیس قوه قضاییه با تاكید بر اینكه هاضمه انقلاب اسلامی مطلقا فسادپذیر نیست، اظهار داشت: هاضمه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی مطلقا فساد را نمی پذیرد و اجازه نمی دهد فساد در هیچ كجا لانه كند. امكان دارد افرادی از روی هواهای نفسانی و از روی دست اندازی به بیت المال و گرفتار كجی و زشتی شدن، مرتكب فساد و خطا شوند اما بنای نظام اسلامی بر نپذیرفتن فساد است.

رئیسی تصریح كرد: بعنوان خدمتگزاران با همه وجود تلاش خواهیم كرد كه به هیچ عنوان فساد در هیچ كجا لانه نكند و هركجا كه در نظام اداری، قضایی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بخواهد آلوده به فساد شود به هیچ عنوان برای مردم و ذات انقلاب اسلامی و خون های پاك و مطهری كه در این سرزمین ها برای پاسداری و صیانت از ارزش های الهی ریخته شده، قابل پذیرش نمی باشد.

رئیس قوه قضاییه در قسمت دیگری از اظهاراتش كه با شعارهای حمایتی حضار در این نشست همراه شد، با اخطار به مفسدان و افرادی كه می خواهند در جامعه فساد را رواج دهند، اظهار داشت: بدانند كه انتهای عمر آنها فرا رسیده است و به آنها اجازه هیچگونه اقدامی داده نخواهد شد. امروز دلسوزان به این نظام نخواهند گذاشت كه چنین چیزی اتفاق بیفتد.

وی در واكنش به شعارهای حمایتی حضار اظهار داشت: خداوند شماها را حفظ كند. پرچمی كه به دست رهبری است پرجم ضد فساد است و ما هم همه سربازان این میدان هستیم و ان شاءالله هركداممان بتوانیم وظیفه خویش را انجام دهیم.

رئیسی تصریح كرد: با جدیت این امر دنبال خواهد شد و یك امر مقطعی و موسمی نیست و امواجی است كه همه فساد را از بین خواهد برد.

رئیس قوه قضاییه با تاكید بر اینكه وضعیت اقتصاد و معیشت مردم مسئله بسیار محوری و قابل توجه برای همه دستگاه ها است، اظهار داشت: دشمن به دنبال صدمه زدن به اقتصاد و معیشت مردم است، مسئولین باید با پیشبینی، پیشگیری و تدابیر لازم در این جهت تلاش كنند.

وی افزود: بازار باید كنترل داشته باشد، شان دولت اسلامی قیمت گذاری، نظارت بر بازار است و دستگاه های مسئول، وزارت صمت، سازمان پشتیبانی از مصرف كننده، سازمان تعزیرات حكومتی و همه بخش ها باید تلاش كنند به مردم اجحاف نشود و به هیچ عنوان حق آنها ضایع نشود و سوداگران و فاسدان و سودجویان نتوانند از این بازار و شرایط اقتصادی سوء استفاده كنند.

رئیسی اضافه كرد: تلاش همگان بر این خواهد بود كه وضعیت معیشت و اقتصاد مردم با همه فشارهای دشمن و برخی از بی تدبیری هایی كه در گوشه و كنار پیدا می شود صدمه نبیند و به لطف خداوند تا كنون هم علیرغم خواست دشمن سعی شده وضعیت معیشت و اقتصاد مردم با همه مشكلاتی كه وجود دارد كمترین صدمه را ببیند.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: بنده خدمات نیروی انتظامی، بسیج، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت كشور، فرمانداری ها، بخشداری ها و همه كسانی كه در امنیت كشور نقش دارند را ارج می نهم، اما باید در نظر داشت كه سهم بزرگ پایین بودن جرم و جنایت مربوط به سهم معنویت در زندگی مردم است. هر چه مردم با معنویت، بیشتر در ارتباط باشند جرم و جنایت در آن جامعه كمتر است.

وی با اشاره به اینكه اثرگذاری، تبیین دین و معارف دینی از وظایف روحانیون است اظهار داشت: این جایگاه برای این است كه مردم با اسلام ناب محمدی آشنا گردند. افراد جامعه ما شامل عرب، ترك، فارس، كرد و بلوچ باید آشنایی شان با مبانی دینی قوی و ریشه دار باشد تا گروه های تكفیری نتوانند ذهن مردم را آلوده كنند و تفكرات انحرافی حتی در یك نفر هم تاثیرگذاری نداشته باشد.

رئیسی افزود: باید دین و ارزش های الهی را برای مردم بگوییم و تبیین نماییم این امواج از زمان نوح (ع) بسیار امواج خروشان تری است. در آنجا حضرت فرمود كسی كه بر این سفینه سوار شود اهل نجات است، حدیث سفینه در اهل سنی و شیعه در حد تواتر است و مثل اهلبیت (ع) مثل سفینه نوح است.

رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: محور وحدت بین مسلمین امروز اهلبیت عصمت و طهارت هستند و در كلمات امام شافعی به همین نقطه می رسیم كه محور، اهلبیت (ع) هستند. جامعه ما هم در پیروی از آموزه های اهلبیت می توانند اهل نجات باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در میان اقشار، بیشترین و بالاترین آمار شهدا مربوط به صنف روحانیت است

رئیسی بیان كرد: آمار دریافتی و حقوق روحانیت در قم و مشهد و جاهای دیگر را دارم، قشری كه بیشترین شهید را داده، پایین ترین رقم دریافتی را در كشور دارد. امروز این سلوك سبب شده مردم صداقت را در روحانیت ببینند.

وی اظهار داشت: از این تریبون می خواهم بگویم تا مردم بدانند امروز با اینكه روحانیت خویش را موظف می داند و خویش را با مردم، در مردم و از مردم می داند، احساس می كند باید زندگی او مثل زندگی مردم یا شاید قشرهای پایین زندگی مردم باشد. مقام معظم رهبری همواره به ما طلبه ها تاكید می كنند كه از زندگی های تان مراقبت كنید كه در ذهن مردم زندگی روحانیت بد جلوه نكند. این نكات نكات افتخارآمیزی است.

وی با تاكید بر ایفای نقش ریش سفیدی از جانب علما و ائمه جمعه و جماعات، خاطرنشان كرد: تلاش كنید در دعاوی خانوادگی و داد و ستدی و مالی از نفوذ كلامتان استفاده كنید و حل مشكل نمایید تا به دادگستری كشیده نشود.

رئیسی تصریح كرد: از جایگاه روحانیت خود، حسن استفاده را در جهت فصل خصومات به كار گیرید.

رئیس قوه قضاییه در ارتباط با هزینه دادرسی كه از جانب بعضی از حضار مطرح شده بود، افزود: ما با افزایش هزینه دادرسی به هیچ وجه موافق نیستیم، افزایش هزینه دادرسی دسترسی مردم را به عدالت سخت می كند و باید دسترسی مردم را به عدالت سهل نماییم.

وی با تاكید براینكه سهل كردن دسترسی مردم به عدالت ایجاب می كند كه هزینه دادرسی پایین باشد، اضافه كرد: بعنوان عدلیه و دادگستری و قوه قضاییه به هیچ عنوان موافق افزایش هزینه دادرسی نیستیم و در بودجه مجلس و دولت به دوستانمان تاكید كرده ایم و باز هم تاكید می نماییم كه در بودجه ریزی سالانه كشور و برنامه پنج ساله حتما كاری نماییم كه دسترسی مردم به عدالت آسان باشد و هزینه دسترسی به حداقل ممكن برسد.

رئیسی تصریح كرد: امروز به كردستان بعنوان كانونی از مردم مصمم، علاقمند به انقلاب و نظام و ناامیدكننده دشمنان انقلاب و نظام توجه می نماییم. بعضی می خواهند كردستان را یك جایگاه امنیتی جلوه دهند، ولی بحمدالله با حضور مجاهدان در این حوزه و خون های مطهر و پاكی كه در این سرزمین ریخته شده، امروز كردستان، كردستان امن و آماده برای سرمایه گذاری و كارآفرینی و تلاش و آماده برای آن است كه مجاهدانی كه روز گذشته در عرصه نبرد با دشمن تلاش می كردند. امروز در عرصه جهاد اقتصادی تلاش كنند و در جهت استقلال كشور گام بردارند.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان كرد: بخصوص حوزه كشاورزی از كارهای مهم این منطقه است و كار بسیار ارزشمندی در جهت استقلال اقتصادی می باشد.

وی با اشاره به اینكه در زمینه تولید و رونق تولید باید تلاش های ارزشمندی در این استان صورت گیرد، خاطرنشان كرد: كردستان دارای ذخایر بسیار، نیروی متراكم انسانی بخصوص جوان و آماده كار و فعالیت است.

رئیسی خاطرنشان كرد: امیدواریم با برنامه ریزی هایی كه دولت انجام می دهد تلاش در حوزه های افزایش بهره وری و ارزش افزوده مورد توجه قرار گیرد چونكه این ارزش افزوده هم می تواند اشتغال ایجاد كند و هم فرایند تولید را فعال نماید.
1398/05/25
11:27:47
5.0 / 5
4374
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سئو , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین