حذف قبوض تلفن ثابت از مهرماه

حذف قبوض تلفن ثابت از مهرماه فیكس سرور: مدیرعامل شركت مخابرات ایران اعلام نمود در امتداد نهادینه سازی و تحقق فرآیندهای دولت الكترونیك، از مهرماه سال جاری (سیكل چهارم) قبوض كاركرد تلفن ثابت، چاپ و توزیع نمی گردد.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- سال قبل از صرفه جویی ۱۴۴۰ میلیارد تومانی در صورت حذف قبوض كاغذی آگاهی داده و اظهار داشته بود: یكی از خدماتی كه می توان در آن صرفه جویی كرد، بحث قبوض است. مخابرات ایران ۳۰ میلیون مشترك تلفن ثابت دارد كه دوره ای برایشان قبض صادر می كند و هزینه تمام شده هر قبض دو هزار تومان است كه سالانه ۳۶۰ میلیارد تومان می شود.
وی همینطور ابراز امیدواری كرده بود كه از مدتی بعد از این اظهارات، مخابرات به سمتی برود كه با استفاده از ظرفیت پلت فرم دولت الكترونیكی قبوض خدماتی را حذف كند و اظهار كرده بود: می توان این قبوض را به گوشی همراه شهروندان ارسال نماییم كه در كارپوشه ایرانی ها نسخه دیجیتالی آن قرار بگیرد، یا به صورت پیامكی یا اپلیكیشن های دولت همراه یا اپلیكیشن كه خدمات پرداخت را انجام می دهند و به مشترك اطلاع بدهیم قبضشان آمده است. این پروسه اطلاع رسانی آنلاین به مشترك و به روز بودن این مدل اطلاع رسانی در برگشت درآمد آنها هم هزینه دارد.
صرفه جویی ۱۰۰ میلیارد تومانی با حذف قبوض
در این راستا و به نقل از مخابرات ایران، سیدمجید صدری -مدیرعامل شركت مخابرات ایران- اخیراً با تاكید بر استفاده بهینه از تمام ظرفیت های دولت الكترونیك، اشاره كرد: با تاكید وزیر ارتباطات و با عنایت به ایفای مسئولیت های اجتماعی، شركت مخابرات ایران قبوض كاغذی كاركرد هزینه تلفن ثابت مشتركین را در تمام استان ها و مناطق مخابراتی حذف می كند.
مدیرعامل شركت مخابرات ایران صرفه جویی ۱۰۰ میلیارد تومانی سالیانه هزینه حذف قبوض و به كارگیری این مبلغ در امتداد توسعه شركت را از اولویت های شركت مخابرات ایران دانست و اظهار داشت: تمام مشتریان تلفن ثابت در سراسر كشور از این پس می توانند علاوه بر تماس با سامانه ۲۰۰۰ و به صورت شبانه روزی از خدمات پرداخت قبوض خود استفاده كنند.
مدیرعامل شركت مخابرات ایران، ساده سازی ارائه خدمات به مشتریان در كمترین زمان و افزایش سرعت و شفاف بودن عملكرد كلیه امور مربوط به دریافت و پرداخت قبوض را از دیگر مزایای مهم حذف قبوض كاغذی تلفن ثابت عنوان نمود.
روش های متفاوت پرداخت قبوض تلفن ثابت
وی افزود: وب سایت شركت مخابرات ایران به نشانیwww.tci.ir و كد ussdستاره 2020 مربع نیز در اختیار تمام مشتریان قرار دارد و مخاطبان در سراسر كشور می توانند ضمن دریافت كاركرد تلفن ثابت خود به صورت لحظه ای، از همان طریق نسبت به پرداخت اقدام نمایند.
صدری با بیان این مطلب كه تا كنون در هشت استان به صورت كامل قبوض كاركرد تلفن ثابت حذف شده اظهار نمود: حذف قبوض كاغذی در استان های باقی مانده با عنایت به سیاست های مبتنی بر تحقق دولت الكترونیك در برنامه آتی شركت قرار دارد.
البته حتی همین حالا هم بیشتر قبض ها به صورت غیرحضوری پرداخت می شود. همانطور كه صدری سال قبل با اشاره به اهمیت پرداخت های غیرحضوری در كاهش تردد و آلایندگی محیط زیست و هم چنین سرعت در پرداخت و تحقق ارتباطی فراگیر اعلام نموده بود: الان با استقبال گسترده مشتریان از این پرداخت ها، نزدیك ۹۹ درصد از تمام قبض های تلفن ثابت در سراسر ایران به صورت غیرحضوری پرداخت می شود.
منبع:

1398/04/18
14:31:56
5.0 / 5
4438
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین