غفلت از هوش مصنوعی در تشخیص بیماری ها گران تمام می شود

غفلت از هوش مصنوعی در تشخیص بیماری ها گران تمام می شود فیكس سرور: با اینكه سنگاپور در بخش سلامت و بهداشت دیجیتال یكی از پیشگام ترین كشورهای جهان محسوب می شود، كارشناسان اعتقاد دارند كه در استفاده از هوش مصنوعی برای تشخیص بیماری ها عقب افتاده است.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش استقبال كشورهای مختلف از تكنولوژی های جدید همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، خیلی از كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری اعتقاد دارند كه سرعت پیشرفت بعضی از كشورهای پیشرفته همچون سنگاپور در استفاده از فناوری های دیجیتال به شدت كاهش یافته است به شكلی كه از سرعت پیش فرض و پیش بینی شده آن بسیار پایین تر گزارش شده است.
سنگاپور كه یكی از پیشرفته ترین و پیشگام ترین كشورهای جهان محسوب می شود، تابحال توانسته است از جدیدترین تكنولوژی های دیجیتال در صنایع و بخش های مختلف این كشور استفاده نماید اما حالا بنظر می رسد كه در بهره گیری از هوش مصنوعی به خصوص در بخش بهداشت و سلامت جامعه اندكی از سایر كشورهای جهان عقب افتاده است.
برمبنای آمارهای انتشار یافته در وب سایت زد دی نت، حتی كشورهایی همچون چین و عربستان سعودی نیز از هوش مصنوعی برای تشخیص هوشمندانه بیماری های ناشناخته و بدون علامت بهره جسته اند این در حالیست كه كشوری همچون سنگاپور تنها به ثبت ثبت دیجیتال اطلاعات و پرونده های پزشكی بیماران اكتفا كرده و از قابلیت هوش مصنوعی در تشخیص هوشمندانه بیماری ها صرف نظر كرده است.
بگفته تحلیلگران، این سهل انگاری و كم كاری سنگاپور در بهره مندی از این فنآوری نوین می تواند این كشور را برای مدت طولانی از سایر كشورهای رقیب عقب بیندازد و خسارات و ضرر و زیان های مختلفی را برای آن رقم بزند.
اخبار گذشته انتشار یافته در رسانه های خبری حاكی از توانایی هوش مصنوعی برای تشخیص هوشمندانه بیماری هایی همچون سرطان است.
منبع:

1398/03/30
21:23:13
5.0 / 5
4428
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین