وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام كرد:

برنامه ویژه وزارت ارتباطات برای ۵۰۰ روستای محروم از پوشش تلفن همراه

برنامه ویژه وزارت ارتباطات برای ۵۰۰ روستای محروم از پوشش تلفن همراه به گزارش فیكس سرور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: برنامه ویژه ای برای ۵۰۰ روستای محروم از پوشش تلفن همراه داریم و تا آخر سالجاری ۵۰ درصد این روستاها به شبكه ملی ارتباط متصل شوند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی پس از ظهر امروز چهارشنبه (۲۲ خرداد ماه) در جلسه شورای اداری استان كردستان اظهار نمود: كردستان ظرفیت های فراوان در حوزه كشاورزی گردشگری و به خصوص نیروی انسانی جوان و تحصیل كرده دارد.
وی ادامه داد: پروژه های انجام شده پارسال بیشتر در جهت جبران عقب ماندگی استان بوده است كه خوشبختانه امروز هر ۳۰ شهر كردستان به اینترنت نسل ۳ و ۴ و FTTH متصل شده اند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه ۲۲۰ میلیارد تومان پارسال برای دسترسی به شبكه در كردستان هزینه شده است خاطرنشان كرد: نقشه ای كه در فضای مجازی پخش گردید مربوط به مناطق روستایی بوده كه البته به توجیه آن نمی پردازم، بلكه باید كمبودها را در این عرصه درك شود.
وی با اشاره به اینكه ۸۹۰ روستای استان كردستان تحت پوشش خدمات تلفن های همراه هستند عنوان كرد: ۵۰۰ روستای كردستان هیچ دسترسی به تلفن همراه ندارند پس قطعا به اینترنت نسل جدید هم دسترسی نخواهند داشت.
آذری جهرمی افزود: دلیل این كم توجهی به استان كردستان نیست بلكه شرایط توپوگرافی خاص استان شرایط خدمت رسانی را دشوارتر كرده است.
وی تصریح كرد: در مناطق هموار به ازای هر ۱۰ روستا یك دكل تأسیس می شود كه به علت توپوگرافی كردستان تقریباً هر روستا به یك دكل ارتباطی نیازمند است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: ۲۰۰ كیلومتر شبكه فیبر نوری برای توسعه ارتباطات پرسرعت روستای در دست اجراست كه بخش عمده آن هم تكمیل شده است.
وی با اشاره به اینكه كردستانی ها حق دارند از نعمت اینترنت پرسرعت برخوردار شوند اظهار نمود: ۳۶۵ GSM با تكنولوژی قدیمی روستایی طی ۶ ماه گذشته نوسازی شده و در به اپراتور همراه اول متصل شده اند.
آذری جهرمی اضافه كرد: ۱۲ سایت، به اینترنت نسل ۳ و ۴ تبدیل گشته كه ۲۴ روستا در همین دو هفته گذشته به شبكه اینترنت پرسرعت متصل گردیده اند.
وی با اشاره به اینكه ۹۸ روستا در چند هفته گذشته توسط شركت های وب به اینترنت پرسرعت متصل شده اند خاطرنشان كرد: پروژه اصلی در كردستان را شركت ایرانسل در با تأسیس ۱۰۰ سایت دكل مخابراتی در اختیار دارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاكید بر ضرورت تكمیل مركز داده های استان كردستان و ۱۹۵ كیلومتر شبكه فیبرنوری قبل از سفر رئیس جمهور در شهریور ماه عنوان كرد: برنامه ویژه ای برای ۵۰۰ روستای محروم از پوشش تلفن همراه داریم و تا آخر سال جاری ۵۰ درصد این روستاها به شبكه ملی ارتباط متصل شوند.
وی از استفاده از نیروهای بومی استان ها، خانم ها و جوانان در پست های مدیریتی استقبال كرد و خاطرنشان كرد: از ظرفیت های نیروهای انسانی استانی و اهل سنت در پست های مدیریتی هم بهره خواهیم برد.1398/03/24
13:28:25
5.0 / 5
4260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین