استارت موفق استارلینك برای دسترسی جهانی به اینترنت

استارت موفق استارلینك برای دسترسی جهانی به اینترنت فیكس سرور: 60 ماهواره نخست ˮاستارلینكˮ شركت ˮاسپیس ایكسˮ كه تقریباً یك هفته است در حال گردش به دور زمین هستند، صفحات خورشیدی خودرا با موفقیت باز كردند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، ماهواره های استارلینك قسمتی از برنامه اسپیس ایكس برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال ۲۰۱۵، با درخواست "ایلان ماسك" مدیرعامل این شركت از كمیته ارتباطات فدرال در خصوص اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یك پهنای باند جهانی شروع شد.
وی در سال ۲۰۱۷ برنامه استارلینك را بعنوان یك سیستم پهنای باند ارزان قیمت كه می تواند دسترسی به اینترنت را در سراسر جهان فراهم آورد، به ثبت رساند.
ماسك باید حداقل ۴۰۰ ماهواره را در مدار زمین قرار دهد تا بتواند حداقل پوشش اینترنت را ایجاد كند و برای پوشش متوسط جهانی باید حداقل ۸۰۰ ماهواره به فضا بفرستد.
۶۰ ماهواره اولیه این ماموریت بیشتر از یك هفته گذشته به فضا ارسال شدند كه حال یكی از سخنگوهای شركت "اسپیس ایكس" اعلام نموده كه ماهواره های "استارلینك" صفحات خورشیدی خودرا با موفقیت باز كرده، نیروی مثبت تولید كرده و با ایستگاه های زمینی ارتباط برقرار كرده اند.
انتظار می رود كه این ماهواره ها تا ۳ تا ۴ هفته به ارتفاع كامل خود نرسند. البته اغلب این ماهواره ها از سیستم پیش رانش برای رسیدن به ارتفاع مؤثر استفاده كردند و برای تماس اولیه خود از آنتن های پهنای باند كه توسط صفحات خورشیدی حمل می شود، استفاده می نمایند.
منبع:

1398/03/13
15:16:51
5.0 / 5
4358
تگهای خبر: ارتباطات , اینترنت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین